Warszawa: Zabiła nożem męża. Została zatrzymana

Fot.: Policja

Policjanci z Woli zatrzymali 43-latkę podejrzaną o śmiertelne ugodzeniem nożem swojego męża. Ze wstępnych ustaleń wynika, że między kobietą, a mężczyzną doszło do awantury, podczas której kobieta chwyciła za nóż i ugodziła go w klatkę piersiową. Podejrzana usłyszała zarzut zabójstwa. Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 16. Policjanci zostali powiadomieni o tym, że w jednym z mieszkań na Woli miała miejsce awantura, w wyniku której został zraniony mężczyzna. Oficer dyżurny natychmiast skierował tam załogę policji i pogotowia ratunkowego. Na miejscu mundurowi zastali leżącego na podłodze mężczyznę bez oznak życia. Od razu przystąpili do czynności resuscytacji, po chwili te czynności przejęła załoga pogotowia ratunkowego. Niestety nie udało się go uratować. Policjanci zabezpieczyli nóż, którym prawdopodobnie miał być zraniony mężczyzna. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przy udziale prokuratora przeprowadziła oględziny.

W sprawie została zatrzymana kobieta w związku z podejrzeniem zabójstwa. Zostało wszczęte śledztwo, policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu gromadzili materiał dowodowy. W prokuraturze podejrzana usłyszała zarzut zabójstwa. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator poparł wniosek policjantów i decyzją sądu kobieta trafiła do aresztu na trzy miesiące. Za ten czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KRPIV-Bemowo, Wola

12 thoughts on “Warszawa: Zabiła nożem męża. Została zatrzymana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *