Koronawirus w Polsce. Policjanci wspólnie z sanepidem prowadzą kontrole sanitarne

Fot.: Policja

Kontrole w zakresie przestrzegania obostrzeń sanitarnych policjanci bardzo często prowadzą wspólnie z sanepidem. Tak właśnie było w Głogowie. Tam policjanci wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Głogowie, prowadzili wspólne kontrole placówek handlowo – usługowych na terenie miasta i powiatu. Miały one na celu sprawdzenie, czy mieszkańcy oraz właściciele i pracownicy sklepów stosują się do zaleceń sanitarnych. Celem było również uświadomienie stale istniejącego stanu zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Kontrole policjantów i pracowników sanepidu będą kontynuowane na terenie również innych powiatów Dolnego Śląska.

Dolnośląscy policjanci w ramach wykonywanych obowiązków służbowych kontrolują przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w palcówkach handlowych. Podczas patrolu zwracają uwagę między innymi na respektowanie obowiązku zasłaniania ust i nosa, sprawdzają czy przy wejściu do obiektu handlowego umieszczona jest informacja o maksymalnej ilości klientów w sklepie, a także czy podejmowane są środki zapewniające przestrzeganie ograniczenia liczby osób robiących zakupy.

W tych działaniach policjanci są wspierani przez pracowników sanepidu. Takie wspólne kontrole odbyły się na terenie Głogowa. Tam dzielnicowi wspólnie z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Głogowie kontrolowali placówki handlowo–usługowe. Sprawdzano czy właściciele obiektów stosują się do wprowadzonych zaleceń sanitarnych oraz czy przebywające tam osoby również stosują wszystkie obowiązkowe zasady sanitarne.

Wspólne kontrole będą pojawiać się w najbliższych dniach w wielu miejscach Głogowa i powiatu głogowskiego, a także na terenie inny powiatów Dolnego Śląska.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu sprawdzają osoby przebywające na kwarantannach.

źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu i KPP w Głogowie

7 thoughts on “Koronawirus w Polsce. Policjanci wspólnie z sanepidem prowadzą kontrole sanitarne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *