Nie żyje Katarzyna Łaniewska. Aktorka miała 87 lat

Fot.: Katarzyna Łaniewska/screen video YouTube

Nie żyje Katarzyna Łaniewska. Aktorka miała 87 lat. Szerszej publiczności znana była z roli Józefiny w serialu „Plebania” czy Maliniakowej w „Czterdziestolatku”.

Dzisiaj w nocy zmarła Katarzyna Łaniewska, aktorka warszawskich teatrów: Polskiego, Dramatycznego, Ateneum, Narodowego. Przez lata związana z ZASP-em i szczerze oddana społecznej pracy na rzecz Domu Artystów w Skolimowie.

Za swoje dokonania artystyczne wyróżniona m.in. Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a przez swoje Stowarzyszenie, za działalność na rzecz środowiska, Medalem 100-lecia ZASP-u” – napisano na stronie internetowej Związku Artystów Scen Polskich.

Katarzyna Łaniewska na swoim koncie miała wiele ról teatralnych, filmowych oraz serialowych. Na dużym ekranie możemy ją oglądać m.in. w „Przedwiośniu”, w serii „Kogel-mogel”, w której wcieliła się w postać Solskiej, matki Kasi czy w „Przesłuchaniu”. Zajmowała się także dubbingiem.

Aktorka była wielokrotnie nagradzana. Otrzymała m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a niespełna dwa tygodnie temu została laureatką dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt twórczości.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: ZASP/Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego/Media

17 thoughts on “Nie żyje Katarzyna Łaniewska. Aktorka miała 87 lat

  1. Pingback: priligy uk cost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *