Urodziny Radia Maryja. Posłanka Scheuring-Wielgus składa zawiadomienie do prokuratury

Fot.: o. Tadeusz Rydzyk/screen video TV Trwam

Urodziny Radia Maryja wzbudziły ogromne kontrowersje. Chodzi mianowicie o to, że podczas mszy nie zawsze były przestrzegane rygory sanitarno-epidemiologiczne. Zawiadomienie do prokuratury złoży w tej sprawie posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus.

5 listopada w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbyła się msza z okazji 29. urodzin Radia Maryja. Uczestniczyło w niej wielu polityków, m.in. Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, minister Adam Kwiatkowski czy europoseł Ryszard Czarnecki. Mszę celebrowało kilkunastu biskupów.

Na opublikowanych w sieci zdjęciach z uroczystości zauważyć można brak maseczek u wielu uczestników mszy, a także u samych duchownych oraz nieprzestrzeganie minimalnych odstępów w świątyni.

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus zapowiedziała, że w sprawie tej złoży zawiadomienie do prokuratury. “W naszym Toruniu ostatnio spisywano spacerujących po ulicach młodych ludzi. Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz? Składam zawiadomienie do prokuratury na te towarzystwo, w związku ze złamaniem obostrzeń” – napisała na Twitterze.

Brak przestrzegania reżimu sanitarnego podczas urodzin Radia Maryja oburzył posła Lewicy Krzysztofa Śmiszka. „Toruń, teraz. Ojciec Rydzyk zrobił domówkę na miarę czasów pandemii. Jedyny dystans jaki dzieli tych ludzi to ten od Boga” – napisał polityk.

W podobnym tonie wypowiedziała się posłanka Monika Falej: “Standardy podwójne, potrójne? Impreza na całego u ojca Rydzyka z udziałem PiS. Rozumiem Polska Policja czuwa nad tym i nie przeszkadza wystawiając mandaty? – skomentowała Falej.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: TV Trwam/Twitter

19 thoughts on “Urodziny Radia Maryja. Posłanka Scheuring-Wielgus składa zawiadomienie do prokuratury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *