Koronawirus w Polsce. Policjanci wspólnie z sanepidem prowadzą kontrole sanitarne

Fot.: Policja

W minionym tygodniu oławscy policjanci, wspólnie z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Oławie, przeprowadzili wzmożone kontrole placówek handlowo-usługowych pod kątem przestrzegania przez mieszkańców obostrzeń sanitarnych. Kontrolujący sprawdzali, czy klienci, pracownicy i właściciele sklepów stosują się do zaleceń sanitarnych. Podczas kontroli rozmawiano z mieszkańcami na temat istniejącego zagrożenia zakażeniem wirusem Covid-19 oraz przypominano o podstawowych zasadach sanitarnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa. Podobne kontrole będą kontynuowane na terenie całego województwa dolnośląskiego.

W ostatnich dniach na terenie różnych sklepów wielkopowierzchniowych na terenie województwa dolnośląskiego zobaczyć można było funkcjonariuszy Policji wraz z pracownikami Sanepidu. Podczas dotychczasowych wspólnych kontroli zwracano uwagę na przygotowanie samych placówek do obsługi klientów w kwestii zaopatrzenia w środki do dezynfekcji czy określoną liczbę osób w sklepie, ale przede wszystkim na to czy osoby tam przebywające stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Jak pokazały kontrole większość klientów i pracowników sklepów podchodzą do kwestii wspólnego bezpieczeństwa bardzo poważnie, stosując wszelkiego rodzaju metody zasłaniania twarzy, dystansu społecznego i dezynfekcji rąk.

Tego typu kontrole będą cyklicznie powtarzane na terenie całego województwa.

W minionym tygodniu takie kontrole przeprowadzili również oławscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Oławie. Skontrolowali wówczas 49 placówek handlowo-usługowych, w tym dwie galerie na terenie Oławy. Policjanci i pracownicy sanepidu sprawdzali, jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do podstawowych obostrzeń takich jak obowiązek zasłaniania ust i nosa. Sprawdzali również, czy przy wejściu do sklepów umieszczona jest informacja o maksymalnej ilości klientów w sklepie, a także czy podejmowane są działania zapewniające przestrzeganie ograniczenia liczby osób robiących zakupy.

źródło: KPP w Oławie

3 thoughts on “Koronawirus w Polsce. Policjanci wspólnie z sanepidem prowadzą kontrole sanitarne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *