Piotr Machalica nie żyje. Aktor miał 65 lat

Fot.: Piotr Machalica/screen video YouTube

Nie żyje aktor Piotr Machalica. O jego śmierci poinformowała na swoim profilu w portalu społecznościowym Krystyna Janda.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów.

Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem nie możemy uwierzyć że ich już nie zagra.

Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo. Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem.

Opuszczasz także widzów przedstawień które u nas grałeś:

WEEKEND Z R. Robin Hawdon

BÓG Woody Allena

ZMIERZCH DŁUGIEGO DNIA Eugene O’Neill

KOZA, CZYLI KIM JEST SYLWIA Edward Albee

TACY DUZI CHŁOPCY Jan Wołek

PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE Ray Cooney

CASA VALENTINA Harvey Fierstein

LILI

KREDYT Jordi Galceran

Rozstajemy się w połowie przerwanego zdania. Zawsze będziemy pamiętać, nasze życie i teatry bez Ciebie tracą barwy. Kochamy Cię.

Składamy żonie i rodzinie głębokie kondolencje” – napisała Krystyna Janda na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych.

Piotr Machalica urodził się w Pszczynie. W 1981 roku ukończył warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, a później z teatrami Krystyny Jandy – Teatrem Polonia i Och Teatrem.

Zagrał m.in. w „Zabij mnie glino”, “Dekalog IX, w „Sztuce kochania” „Szamance” czy w “Dniu świra”. Zajmował się także dubbingiem.

W 1997 roku został odznaczony odznaką “Zasłużony Działacz Kultury” a w 2005 roku Srebrnym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Piotr Machalica zmarł 14 grudnia o godzinie 2.30 w szpitalu MSWiA w Warszawie. Miał 65 lat.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Media

4 thoughts on “Piotr Machalica nie żyje. Aktor miał 65 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *