Lekarka, bizneswoman i była posłanka, miała namówić swoje pracownice, by te „zaszły” w ciążę

Fot.: screen video YouTube

W Dzierżoniowie, była posłanka Halina Sz.-R. namówiła swoje pracownice, aby te udawały, że są w ciąży. Wszystko po to, żeby bizneswoman mogła zaoszczędzić na ich pensjach.

Halina Sz.-R. jest lekarką, a także właścicielką hotelu w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie). Pani doktor jest także byłą posłanką.

W czasach, gdy branża hotelarska nie może normalnie funkcjonować z powodu wprowadzonych obostrzeń, również biznes Haliny Sz.-R. mocno odczuł skutki pandemii. Jak ustalił „Fakt”, lekarka nie chciała jednak zwalniać swoich pracowników. Według śledczych miała ona zaproponować trzem pracownicom, żeby te udawały ciążę, a ona wystawi im stosowne zaświadczenia lekarskie. Wówczas kobiety od razu otrzymywałyby 100 proc. wynagrodzenia wypłacanego im przez ZUS. Halina Sz.-R wystawiła fałszywe zwolnienia lekarskie, miała ona również spreparować dokumentację medyczną poświadczającą ciążę. Jedna z kobiet postanowiła natomiast, że nie chce brać udziału w tym procederze i o całej sprawie zawiadomiła ZUS. Dzięki temu ruszyło śledztwo, które zakończyło się aktem oskarżenia przesłanym kilka dni temu do sądu. Prokurator oskarżył właścicielkę hotelu o poświadczenie nieprawdy oraz oszustwo. Grozi jej za to od 3. miesięcy do 8. lat pozbawienia wolności. Obie pracownice zatrudniane przez panią doktor mają w tej sprawie status świadków.

Potwierdzam, że w tej sprawie do sądu został przesłany już akt oskarżenia. W czasie przesłuchania podejrzana udzieliła jedynie odpowiedzi na pytanie o imię i nazwisko. Do pozostałych kwestii w ogóle się nie odniosła – powiedział w rozmowie z „Faktem” prokurator Emil Wojtyra z Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie.

rzo

źródło: Fakt

 

One thought on “Lekarka, bizneswoman i była posłanka, miała namówić swoje pracownice, by te „zaszły” w ciążę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *