Wybuch gazu w Puławach. Jedna osoba nie żyje. Trwa akcja ratunkowa

Fot.: screen video/Polsat News

W Puławach (woj. lubelskie) w domu jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu. Budynek jest niemal całkowicie zniszczony, a spod gruzów wydobyto dwie osoby. Jedna, starsza kobieta była przytomna i odwieziono ją do szpitala, życia drugiej niestety nie udało się uratować. Trwa przeszukiwanie gruzowiska.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 5.40 przy ul. Krótkiej w Puławach. Służby rozpoczęły akcję ratunkową, gdyż otrzymały informację, że pod gruzami mogą znajdować się dwie osoby. Przed godziną 8.30 udało się zlokalizować jedną z nich. Niestety, życia starszej kobiety nie udało się uratować.

Na miejscu cały czas pracują strażacy, którzy przeszukują miejsce tragedii. Poszukują jeszcze jednej osoby, która może być uwięziona pod gruzami. Już dojechała na miejsce specjalna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Chełma, a w drodze jest druga taka grupa z Warszawy. Zostaną sprowadzone także specjalne psy, które są przeszkolone do poszukiwania ludzi uwięzionych w gruzowiskach.

Okoliczni mieszkańcy informują, że siła wybuchu była odczuwalna w promieniu kilkuset metrów. Eksplozja uszkodziła linię energetyczną i w części budynków nie ma prądu.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Polsat News

2 thoughts on “Wybuch gazu w Puławach. Jedna osoba nie żyje. Trwa akcja ratunkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *