Minister Edukacji i Nauki przyjął Betlejemskie Światło Pokoju

Fot.: gov.pl

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przyjął z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczne hasło akcji to „Światło służby”. Lampiony ze Światłem Pokoju docierają do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, niosąc dobrą nowinę oraz radość w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok.

– Bardzo dziękuję harcerzom za przyniesienie, również do Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, światła pokoju prosto z Betlejem. Ponad 30 lat – 30 lat w zasadzie – kultywowanej tradycji przenoszenia światła z miejsca narodzenia Jezusa Chrystusa. Bo to jemu są dedykowane te święta. To światełko pokoju może czynić pokój i czyni pokój i jednoczy nas wszystkich wokół tych świąt i jednoczy nas w naszych rodzinach – podkreślił minister Przemysław Czarnek.

Minister Edukacji i Nauki przekazał harcerzom podziękowania za służbę i zaangażowanie w trudnym czasie pandemii i niesienie pomocy, a także za podtrzymywanie wieloletniej pięknej tradycji przekazywania światła pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju

Historia Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczęła się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej. Przez lata miejsce to znajdowało się w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To od niego, każdego roku, odpala się jedną świeczkę, której płomień przekazywany jest przez skautów w wielkiej sztafecie do krajów na całym świecie.

Moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nie zdarzyło się jeszcze, aby Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

źródło: gov.pl

94 thoughts on “Minister Edukacji i Nauki przyjął Betlejemskie Światło Pokoju

  1. Magnificent items from you, man. I’ve bear in mind your stuff previous
    to and you’re simply too great. I actually like what you have got here,
    really like what you are saying and the way in which during which you assert it.
    You’re making it enjoyable and you still take care of to keep it wise.

    I can’t wait to learn much more from you. This is really a tremendous web site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *