Rusza szeroka dystrybucja szczepionki przeciwko COVID-19 – 28 grudnia do Polski przyleciało 300 tysięcy kolejnych dawek

Fot.: Adam Guz/KPRM

28 grudnia rozpoczyna się szeroka dystrybucja szczepionki przeciwko COVID-19. Tego dnia do Polski przyleciało 300 tysięcy dawek. Już wkrótce trafią one do ponad 250 kolejnych szpitali. Wcześniej szczepionka została dopuszczona do użytku przez Europejską Agencję Leków, a pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się w poświąteczną niedzielę, 27 grudnia.

Polska wchodzi w nową fazę walki z koronawirusem. W ramach największej od lat operacji logistycznej szczepionki będą mogły trafić do ok. 30 milionów obywateli. Jest to operacja powrotu do życia sprzed pandemii.

Dziś rozpoczynamy szeroką dystrybucję szczepionki przeciwko COVID-19” – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu prasowego na lotnisku im. Fryderyka Chopina. – „Walka z wirusem to walka o każdą godzinę, o każdy dzień. Dlatego zdecydowaliśmy się być w pierwszej grupie państw, które szczepią obywateli” – dodał.

Premier zaapelował do medyków i innych obywateli, aby zapisywali się do szczepień. Zapewnił, że jest to bardzo prosty proces, a szczepienie jest dziś najlepszym antidotum na wirusa.

Szczepienia medyków – zapisy do 28 grudnia

27 grudnia szczepieniu poddali się pierwsi polscy medycy. Tego dnia proces szczepień rozpoczął się również w większości państw UE.

Z kolei do 28 grudnia trwają zapisy na szczepienia dla pozostałych medyków. Do tego dnia szpitale węzłowe mają czas na zebranie list chętnych na szczepienie. Osoby te muszą być zatrudnione w placówkach wytypowanych do szczepienia w etapie „0” oraz muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Również do 28 grudnia trwa także zbieranie list personelu i pacjentów zakładów opiekuńczo-leczniczych, którzy chcą skorzystać ze szczepień. Do tego terminu na szczepienie mogą się również zgłaszać pracownicy uzdrowisk i szpitali niewęzłowych (np. onkologicznych). Dotyczy to również personelu niemedycznego.

Szczepienie w ZOL-ach, uzdrowiskach i szpitalach niewęzłowych będzie zorganizowane na miejscu, w tych placówkach.

źródło: premier.gov.pl

67 thoughts on “Rusza szeroka dystrybucja szczepionki przeciwko COVID-19 – 28 grudnia do Polski przyleciało 300 tysięcy kolejnych dawek

  1. Mało kto wie, że fiolki sprowadzone przez szambogłowych Cieciej RP Mateusza M. i przyjaciele są o krótkim terminie i mają swój termin do końca br zatem mamy dziwne układy.
    Dlaczego rząd nie rozpisuje przetargu na ww zakup z wskazanym producentem czyżby tu faktycznie mamy w 100% potwierdzoną korupcję i kierunek rządu do podjęcia kroków w kierunku eutanazji populacji Polaków i nie tylko.
    Moje materiały są usuwane wczoraj na kanale kolegi usunięto wszystkie trzy dokumenty medialne, w których jest informacja na temat skutków ubocznych
    GMO czyli wpływu na DNA i RNA
    Postępowanie rządzących i ich wymyślone nowe szczepy są po to aby dobrowolnie zmuszać społeczności do przyjmowania nowych dawek GMO i przypominam, że pierwsza dawka ma konsekwencje nieodwracalne a po następnych to już tylko popiół i zgliszcza z genomu homo sapiens

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *