Jeleniogórscy policjanci wraz z sanepidem kontrolowali stoki narciarskie

Fot.: Policja

Tegoroczne ferie zimowe w związku z epidemią koronawirusa są zupełnie inne niż w latach ubiegłych. Jednak w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie nie brakuje rodziców z dziećmi, którzy korzystają z wypoczynku w górach. W tej sytuacji funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z pracownikami jeleniogórskiego sanepidu przeprowadzili kontrole stoków oraz obiektów wypoczynkowych pod kątem przestrzegania obostrzeń epidemicznych” – informuje Policja Dolnośląska.

Ferie zimowe trwają już kilka dni. Pomimo obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, w miejscowościach takich jak Karpacz czy Szklarska Poręba pojawili się turyści, którzy korzystają z uroków zimy. W związku z tym, policjanci wraz z przedstawicielami jeleniogórskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej przeprowadzili kontrole, podczas których sprawdzali stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli i osoby korzystające ze stoków oraz przez właścicieli obiektów hotelarskich i rekreacyjnych.

Na stokach i w górach można zobaczyć miłośników białego szaleństwa. Dlatego apelujemy do rodziców oraz opiekunów, aby przypominali swoim pociechom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności konieczności posiadania elementów odblaskowych, które dając kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji, mogą uratować ich życie lub zdrowie. Warto również rozmawiać z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobą „obcą” oraz o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu.

Z uwagi na stan epidemii i obowiązujące obostrzenia, takie kontrole będą realizowane przez cały sezon. Mamy nadzieję, że osoby odwiedzające Dolny Śląsk będą się stosować do wszelkich ograniczeń, a ferie upłyną bezpiecznie i spokojne.

Fot.: Policja

źródło: KMP w Jeleniej Górze

One thought on “Jeleniogórscy policjanci wraz z sanepidem kontrolowali stoki narciarskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *