Uczniowie klas 1-3 wracają po feriach do szkół oraz wielkie testowanie nauczycieli

Fot.: pixabay

Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Wspólnie z GIS i MZ, MEN przygotowało wytyczne dla szkół.

Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych

Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi, które dostępne są na stronie internetowej MEN.

Testy przesiewowe dla nauczycieli

Już od poniedziałku, 11 stycznia 2021 r. trwają testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do 15 stycznia 2021 r. 

Badania są dobrowolne i bezpłatne. Mogli się na nie zgłosić się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzyma odpowiednie skierowanie.

Z ostatnich danych wynika, że do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania będzie można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju. Wspomagać akcję będzie 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.

źródło: gov.pl

One thought on “Uczniowie klas 1-3 wracają po feriach do szkół oraz wielkie testowanie nauczycieli

  1. ha ha ha i okaże się że jednak nie
    Psychopaci w rządzie czyli zorganizowana grupa przestępcza wszystko będzie robić aby wyhamować przecież spodobało się dymanko zdalne narodu
    Maski podnoszą kwasicę krwi u dzieci i dorosłych następstwa wysokiego stężenia CO2 w krwioobiegu to udar mózgu u niedorozwiniętych dorosłych a u dzieci powikłania rozwoju intelektualno=ruchowego
    organizm młody pozbawiony tlenu sprzyja patogenom czyli wirusom bakteriom pleśniom i grzybom, które bardzo kochają środowisko beztlenowe ponieważ tlen jest dla rozwoju zagrożeniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *