Siedlęcin: Bestialsko zamordowany pies. Ktoś zrzucił zwierzę z wiaduktu kolejowego

Fot.: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt poinformował o bestialskim zamordowaniu psa. Oprawca zrzucił zwierzę z wiaduktu kolejowego znajdującego się w Siedlęcinie. Trwa poszukiwanie sprawcy, a za jego wskazanie wyznaczono nagrodę.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt opublikował na portalu społecznościowym informację o bestialskim zamordowaniu psa. Dramat rozegrał się w Siedlęcinie (woj. dolnośląskie). Zwłoki zwierzęcia znaleziono w poniedziałek 11 stycznia. Oprawca zrzucił czworonoga z wiaduktu kolejowego. Pies nie miał żadnych szans na przeżycie.

Do makabrycznego zdarzenia doszło w miejscowości Siedlęcin w powiecie karkonoskim. Nieustaleni jak dotąd sprawcy w bestialski sposób zrzucili z wiaduktu kolejowego około 10-letniego psa w typie owczarka niemieckiego. Charakter obrażeń wskazuje na to, że zgon zwierzęcia nastąpił w wyniku upadku z wysokości i „nadziania się” na wystające konary, co spowodowało perforację jamy brzusznej i wypadnięcie trzewi. Następnie psiak stoczył się w głąb wąwozu. Do zdarzenia musiało dojść w ciągu ostatniej doby – wskazuje na to stan zwłok oraz stopień zmian pośmiertnych” – napisano na stronie DIOZ w mediach społecznościowych.

Jak przekazał Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, za wskazanie sprawcy tego bestialskiego czynu przewidziano nagrodę w wysokości 2,5 tys. złotych. Równocześnie organizacja stara się ustalić, do kogo należał zamordowany pies.

Wszelkie informacje na temat tej sprawy można przesyłać anonimowo na adres mailowy Inspektoratu: sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt/fot.: DIOZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *