Karta Dużej Rodziny-coraz więcej partnerów w programie

Fot.: gov.pl

Dzisiaj z Karty Dużej Rodziny korzysta już 1,04 mln rodzin. Na początku stycznia 2021 roku liczba partnerów programu sięgnęła blisko 8 tys., a ze zniżek można korzystać w ponad 29 tys. lokalizacji. – To bardzo bogata oferta, która pozwala oszczędzać na zakupach, usługach, rozrywce. Gorąco zachęcam wszystkich uprawnionych do dołączania i korzystania z Karty Dużej Rodziny – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zniżki m.in. na przejazdy kolejowe, darmowe wstępy do parków narodowych, niższe opłaty paszportowe, a także na zakup żywności, ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa – Karta Dużej Rodziny to wiele korzyści.

Stale rozwijana i coraz bardziej atrakcyjna oferta sprawia, że rodziny chętnie dołączają do programu. Dzisiaj z Karty Dużej Rodziny korzysta ponad 1,04 mln rodzin. Dla porównania w 2015 roku było ich niespełna 300 tys. To ogromny wzrost, który bardzo nas cieszy – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Na początku stycznia 2021 roku liczba aktywnych Kart tradycyjnych wyniosła ponad 3,2 mln, a elektronicznych – blisko 930 tys. W 2015 roku aktywnych Kart było mniej niż 1,4 mln. Przybywa także partnerów programu – dzisiaj jest ich już prawie 8 tys., a ze zniżek można korzystać w 29,3 tys. lokalizacji. 5 lat temu liczba partnerów wynosiła zaledwie 1,2 tys.

Od 2019 roku Karta Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Z kolei od 2018 roku dostępna jest w formie praktycznej i wygodnej aplikacji mobilnej. Dzięki temu Kartę zawsze można mieć przy sobie, można też szybko wyszukać najbliższe punkty oferujące zniżki, poznać nowe oferty.

Gorąco zachęcam wszystkich uprawnionych do dołączania i korzystania z Karty Dużej Rodziny. To szansa na spore oszczędności – podkreśla minister Marlena Maląg.

źródło: mrips.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *