Tragiczny finał poszukiwań 13-latki. Sprawca zabójstwa zatrzymany

Fot.: Policja

Policjanci z Piekar Śląskich wspierani przez śledczych z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zakończyli poszukiwania 13-letniej Patrycji. Niestety ich finał okazał się tragiczny. Śledczy odnaleźli ciało zamordowanej nastolatki. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest jej 15-letni bliski znajomy. Policjanci zatrzymali nastolatka, o którego losie jeszcze dzisiaj zadecyduje sąd rodzinny.

12 stycznia przed północą policjanci z Bytomia przyjęli zgłoszenie dotyczące zaginięcia 13-letniej Patrycji. Wstępne ustalenia wskazywały, że nastolatka w dniu zaginięcia, około godziny 16.00, spotkała się w Piekarach Śląskich ze swoim bliskim znajomym. Następnie, po kłótni z 15-latkiem, około 18.00 miała oddalić się w kierunku ulicy Bytomskiej. Sprawę zaginięcia przejęli mundurowi z Piekar Śląskich, gdzie ostatni raz dziewczynka była widziana. Do wyjaśnienia sprawy zaangażowanych zostało kilkudziesięciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich wspieranych przez śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjanci wykonali szereg czynności m.in. na rozpytali świadków, sprawdzali zapisy z monitoringów oraz kontrolowali potencjalne miejsca, gdzie mogłaby przebywać 13-latka, przekazali również komunikaty do mediów. Dziewczynki szukali także bliscy i znajomi. Niestety, finał poszukiwań okazał się tragiczny. Śledczy z wydziału kryminalnego, na nieużytkach, odnaleźli zwłoki dziewczynki. 13-latka na ciele posiadała obrażenia wskazujące na użycie ostrego narzędzia. Na miejscu wiele godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Nowe światło na sprawę rzuciły informacje przekazane przez świadka, z których wynikało, że 13-latka była widziana, gdy wchodziła do autobusu w towarzystwie swojego o dwa lata starszego bliskiego znajomego. Było to sprzeczne z wersją przedstawioną wcześniej przez 15-letniego mieszkańca Piekar Śląskich. Chłopiec wielokrotnie zmieniał swoje wyjaśnienia, które budziły podejrzenia śledczych. 15-latek ostatecznie wskazał policjantom miejsce, gdzie znajduje się ciało dziewczyny. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy wskazywał, że to najprawdopodobniej on jest sprawcą śmierci dziewczyny. Nastolatek został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej izbie dziecka, natomiast wkrótce stanie przed sądem rodzinnym, który będzie decydował o jego dalszym losie. W dniu dzisiejszym odbędzie się sekcja zwłok zamordowanej dziewczynki.

źródło: Policja Śląska

Fot.: Policja Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *