Zamordowana 13-letnia Patrycja z Bytomia była w ciąży

Fot.: Facebook

Joanna Smorczewska z prokuratury w Gliwicach poinformowała o wynikach sekcji zwłok 13-letniej Patrycji. Ciało nastolatki znaleziono w środę. Do zabicia dziewczyny przyznał się 15-letni Kacper.

Wstępne wyniki sekcji zwłok nastolatki wskazują na to, że zmarła ona w wyniku rany kłutej serca. Na jej ciele ujawniono też liczne rany okolic klatki piersiowej, brzucha i gardła. Potwierdzamy, że była w ciąży, natomiast nie udzielamy żadnych dodatkowych informacji z uwagi na dobro prowadzonego postępowania – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska.

12 stycznia przed północą policjanci z Bytomia przyjęli zgłoszenie dotyczące zaginięcia 13-letniej Patrycji. Wstępne ustalenia wskazywały, że nastolatka w dniu zaginięcia około godziny 16.00 spotkała się w Piekarach Śląskich ze swoim bliskim znajomym. Następnie po kłótni z 15-latkiem około 18.00 miała oddalić się w kierunku ulicy Bytomskiej. Sprawę zaginięcia przejęli mundurowi z Piekar Śląskich, gdzie ostatni raz dziewczynka była widziana. Do wyjaśnienia sprawy zaangażowanych zostało kilkudziesięciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich wspieranych przez śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dziewczynki szukali policjanci, bliscy i znajomi. Niestety, finał poszukiwań okazał się tragiczny. Śledczy z wydziału kryminalnego, na nieużytkach odnaleźli ciało dziewczynki. 13-latka na ciele posiadała obrażenia wskazujące na użycie ostrego narzędzia. Na miejscu wiele godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Do zabicia swojej 13-letniej koleżanki przyznał się jej 15-letni kolega Kacper. Chłopak wskazał miejsce ukrycia zwłok. Para dobrze się znała. Za zgodą rodziców dziewczyny, spotykali się od roku. Chłopak był u nich częstym gościem.

14 stycznia PAP podała, powołując się na informacje prokuratury i policji, że chłopak nie podlega odpowiedzialności karnej, ponieważ skończył 15 lat dzień po pozbawieniu dziewczyny życia.

rzo

źródło: Policja Śląska/Media

25 thoughts on “Zamordowana 13-letnia Patrycja z Bytomia była w ciąży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *