Srogie mrozy w Polsce. Zapewnij schronienie swojemu czworonożnemu przyjacielowi

Fot.: KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Śnieżnie, mroźnie, a więc mocno zimowo zrobiło się w naszym kraju. W wielu regionach temperatura spadła kilkanaście stopni poniżej zera. Apelujemy o otoczenie opieką naszych czworonożnych przyjaciół. Jeśli widzicie zwierzę, które potrzebuje pomocy, nie bójcie się reagować.

Publikujemy Państwu apel Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W związku z pojawiającymi się prognozami pogodowymi zapowiadającymi srogie mrozy, zwracamy się do Was z prośbą o to, by zadbać w szczególny sposób o swoich czworonożnych przyjaciół.

PAMIĘTAJMY:

– Oczywiście najlepszym wyjściem byłoby wpuszczenie psa do domu lub garażu, bądź innego pomieszczenia, gdzie będzie chroniony przed warunkami atmosferycznymi.

– Jeśli nie możemy zabrać psa do domu, zapewnijmy mu ocieploną budę, do której załadujmy dużą ilość słomy, która sprawdza się zdecydowanie lepiej niż koce czy kołdry, gdyż nie nasiąka wilgocią.

– Zapewnijmy zwierzakom dużo ruchu ponieważ jego brak to podstawowy czynnik wychłodzenia organizmu psa, dlatego najlepiej zwolnijmy je z łańcucha.

– Ponieważ podczas mrozów woda szybko zamarza, dodajmy do niej kilka ml oleju lub oliwy.

– Zapewnijmy psom co najmniej jeden ciepły posiłek.

Pamiętajmy również o innych zwierzętach, takich jak koty wolno żyjące w miastach. Dzięki nim możemy łatwiej walczyć ze szczurami. Zapewnijmy więc kotom wejście do piwnic lub korytarzy w trudnym okresie zimowym.

Jeśli widzicie zwierzę znajdujące się w złych warunkach, bez możliwości odpowiedniego schronienia, DZWOŃCIE do nas 12 421 77 72 lub na 112.

PAMIĘTAJMY, zgodnie z Art. 9. pkt 1. Ustawy o Ochronie Zwierząt:

Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody”.

Nie bądźmy obojętni!!!! Wasz telefon może uratować życie. Dla tych psiaków niestety pomoc przyszła o jeden dzień za późno”.

rzo

źródło: KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami/fot.: KTOZ

6 thoughts on “Srogie mrozy w Polsce. Zapewnij schronienie swojemu czworonożnemu przyjacielowi

  1. Pingback: stromectol 32 mg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *