Częstochowa: Pomocna dłoń

Fot.: Policja

To, że zwierzęta wyczuwają dobrych ludzi to nie mit. Dowodem na to jest dzisiejsza wizyta niecodziennego gościa w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Samotny i wystraszony pies błąkał się w pobliżu głównego wejścia do Jednostki. Zauważył go podinsp. Rafał Zemła, który się nim zaopiekował. Nakarmiony i napojony piesek trafił już do schroniska, gdzie będzie oczekiwał na swoich właścicieli.

Policjanci z Wydziału Prewencji są najbliżej obywatela. Oprócz ustawowych zadań prowadzą również szereg akcji profilaktyczno-edukacyjnych promujących bezpieczeństwo. Nic więc dziwnego, że gdy zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Rafał Zemła zauważył z okna swojego biura błąkającego się psa, ruszył mu z pomocą. Wspólnie z profilaktykiem – mł. asp. Kamilem Sowińskim podzielił się z nim swoim drugim śniadaniem i napoił letnią wodą.

Czworonożny gość wyglądał jakby się zgubił. Był zdezorientowany i przestraszony z powodu sytuacji, w której się znalazł. Policjanci wezwali na miejsce odpowiednie służby i piesek trafił do schroniska, gdzie będzie oczekiwał na swojego właściciela.

Pamiętaj!

Jeśli widzisz zwierzę, które potrzebuje pomocy, albo widzisz błąkającego się bezdomnego czworonoga, zadzwoń pod numer alarmowy 997, 986, 112 lub poinformuj służby za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

Nigdy nie próbuj na siłę łapać obcego psa. Jeśli nasze zachowanie go wystraszy, broniąc się, może nam zrobić krzywdę. Nie przepędzajmy też bezdomnych psów. Może się okazać, że zbłąkana suka opiekuje się w pobliżu swoimi szczeniakami. Reagujmy zwłaszcza teraz, gdy temperatura na zewnątrz grozi im zamarznięciem.

źródło: Policja Śląska

Fot.: Policja

2 thoughts on “Częstochowa: Pomocna dłoń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *