Jugowa: Umarł na mrozie. Uratowano szczeniaczki, ich mamę oraz kota

Fot.: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Na portalu społecznościowym Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt wielokrotnie pojawiają się apele o zapewnienie zwierzętom schronienia podczas mrozów. Niestety, nie dla wszystkich los naszych braci mniejszych jest ważny. W poniedziałek inspektorzy interweniowali w Jugowej, gdzie malutki piesek spędzał zimę na wilgotnych szmatach. Dla kundelka była to ostatnia zima – skonał w męczarniach…

Tak całą sytuację opisano na profilu DIOZ.

To co robią w Polsce sadyści nie mieści się k***a w głowie! Pomimo setek apeli o zabezpieczenie zwierząt w trakcie syberyjskich mrozów, w***i z Jugowej (pow. świdnicki) nie byli w stanie zabezpieczyć niewielkiego kundelka chociażby w słomę. Psiak spędzał zimę na wilgotnych szmatach. Niestety, to była dla niego ostatnia zima – skonał w męczarniach… Pomimo podjęcia interwencji tego samego dnia, w którym wpłynęło zgłoszenie, niestety nie zdążyliśmy… W ostatnim momencie udało nam się jednak uratować trzy szczeniaczki i ich mamusię oraz kociaka, które w te mrozy trzymane były w nieocieplanej, rozpadającej się szopie. Te zwierzęta dzieliły godziny od zamarznięcia. Wczoraj w tym miejscu temperatura wynosiła -20° – również to nie skłoniło oprawców do zabrania maluteńkich dzieci do domu. Jak można nazwać takie zachowanie? To jest przecież sadyzm w czystej postaci.

Odebrane zwierzęta już na pierwszy rzut oka są chore. Szczeniakom cieknie z nosów, są niewyobrażalnie wzdęte, a do tego krwawa biegunka. U kociaka świerzb niemalże wychodzi z uszu. Do tego męczy go koci katar. Pędzimy ze zwierzętami do kliniki weterynaryjnej, by chociaż tę piątkę uratować.

Patologii za znęcanie się nad zwierzętami może grozić do pięciu lat pozbawienia wolności. Gdy zapytaliśmy ich, czemu zwierzęta nie były nigdy u lekarza weterynarii, odpowiedzieli naszej inspektorce „a dasz mi k***o pieniądze na to”… Dla 5 osobowej rodziny śmierć zwierzęcia była czymś normalnym, „padł to padł, na ch** drążyć temat” odparł wnuk właściciela”.

Prosimy o wsparcie leczenia uratowanych przed okrutną śmiercią zwierząt. Darowiznę na ich rzecz można przekazać >TUTAJ<

rzo

źródło: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Fot.: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

43 thoughts on “Jugowa: Umarł na mrozie. Uratowano szczeniaczki, ich mamę oraz kota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *