Góra: Zagubiona 3-latka błąkała się samotnie po ruchliwej ulicy

Fot.: Policja

Zagubiona dziewczynka chodziła sama po ruchliwej ulicy w Górze. Była bez żadnej opieki. Nie potrafiła wskazać miejsca swojego zamieszkania, ani szczegółów pomocnych w ustaleniu jej tożsamości. Jak się później okazało, jej tato spał w tym czasie w domu. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji policjanta, dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę mamy.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed południem. Policjant w trakcie patrolu miasta zauważył kobietę z małą dziewczynką. Mieszkanka Góry była bardzo poruszona i prosiła o pomoc. Funkcjonariusz w rozmowie z kobietą ustalił, że dziewczynka sama błąkała się po ulicy. Nie potrafiła wskazać gdzie mieszka ani jak się nazywa.

Policjant pytał przechodniów, ale nikt nie znał dziecka. Sprawdził okoliczne sklepy i punkty usługowe rozpytując pracowników, czy kojarzą dziewczynkę, również z wynikiem negatywnym. W związku z tym zabrał 3-latkę do radiowozu i przywiózł do jednostki. Dziewczynka była przestraszona, lecz szybko obdarzyła zaufaniem umundurowanego policjanta.

W trakcie ustalania tożsamości dziecka dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymał informację o zaginięciu dziewczynki w tym samym wieku. Jak się okazało ojciec 3-latki zasnął, a ona bez żadnego dozoru wyszła sama na ulicę. Tylko dzięki szybkiej reakcji osoby postronnej i policjanta nie doszło do tragedii, a dziewczynka cała i zdrowa wróciła do domu.

źródło: KPP w Górze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *