Tlenek węgla groźny dla zdrowia i życia

Fot.: Policja

Policjanci z Kruszwicy (pow. inowrocławski) zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję do jednej z firm na terenie gminy. Powodem było zasłabnięcie dwóch osób. Wstępne pomiary w hali produkcyjnej wykazały kilkukrotne przekroczenie poziomu tlenku węgla. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Kruszwiccy policjanci, wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj, 20.01.2021 roku, na nocnej zmianie, w jednej z firm produkcyjnych na terenie gminy. Z informacji wynikało, że zasłabły tam dwie osoby. Policjanci, którzy interweniowali zastali leżącego 28-letniego mężczyznę i 69-letnią kobietę, która zgłaszała złe samopoczucie. Mężczyzna był przytomny, lecz kontakt z nim był utrudniony. Wezwane zostało na miejsce pogotowie.

Do zdarzenia doszło w zamkniętej hali bez wentylacji, gdzie jeździły wózki widłowe, które wydzielały spaliny. W tym czasie w pracy była dziesięcioosobowa zmiana. Na miejsce dotarł także zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Kruszwicy. Strażacy zmierzyli poziom stężenia tlenku węgla w powietrzu, który wykazał kilkukrotne przekroczenie dopuszczalnej normy. Pogotowie zabrało mężczyznę do szpitala na obserwację, gdzie po udzieleniu mu pomocy został zwolniony do domu. W przypadku kobiety nie było potrzeby hospitalizacji, bo poczuła się lepiej. Na szczęście nie doszło tutaj do tragedii.

W tej sprawie policja prowadzi ustalenia i sprawdza, czy, a także w jakim stopniu sytuacja mogła zagrozić zdrowiu oraz życiu ludzi.

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

38 thoughts on “Tlenek węgla groźny dla zdrowia i życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *