Śmierć pensjonariusza DPS zaszczepionego przeciw COVID-19

Fot.: pixabay

W raporcie Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych, opublikowanym na stronie rządowej, znalazła się informacja, że 20 stycznia w Ostrowinie pod Oleśnicą odnotowano zgon mężczyzny, który przyjął wcześniej szczepionkę przeciwko koronawirusowi. – Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza – poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Zmarły to 73-letni mężczyzna, który był pensjonariuszem Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie. Po zaszczepieniu wystąpiła u niego gorączka, spadek ciśnienia oraz tachykardia (inaczej częstoskurcz; zaburzenie rytmu pracy serca). Trzy razy wzywano do podopiecznego pogotowie. Jednak nie został on przewieziony do szpitala. Ostatecznie doszło u niego do zatrzymania krążenia i o godzinie 20.30 mężczyzna zmarł.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział PAP, że na razie nie ma potwierdzenia, że śmierć mężczyzny została spowodowana szczepionką.

– Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia – poinformował i podkreślił, że pacjent był osobą “bardzo schorowaną”. – Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza – powiedział Andrusiewicz.

rzo

źródło: Gazeta Wrocławska/olesnica.naszemiasto.pl/wroclaw.se.pl

14 thoughts on “Śmierć pensjonariusza DPS zaszczepionego przeciw COVID-19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *