Nie żyje Ryszard Szurkowski. Najbardziej utytułowany polski kolarz zmarł w wieku 75-lat

Fot.: Ryszard Szurkowski/screen YouTube

Rano, 1 lutego, w wieku 75-lat, zmarł Ryszard Szurkowski. O śmierci najbardziej utytułowanego polskiego kolarza poinformowała jego żona Iwona Arkuszewska-Szurkowska.

W poniedziałek rano w szpitalu w Radomiu zmarł Ryszard Szurkowski. Wybitny kolarz walczył o powrót do zdrowia po wypadku, któremu uległ 10 czerwca 2018 roku na wyścigu weteranów w Kolonii. Doznał wówczas poważnych obrażeń w wyniku kraksy, która wydarzyła się podczas rywalizacji. Od tamtej pory trwała walka sportowca o powrót do zdrowia. O swoim wypadku Szurkowski poinformował dopiero wtedy, gdy okazało się, że jego rodziny nie stać na kosztowną rehabilitację. W pomoc dla dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego włączyło się wiele osób, w tym sportowcy, m.in. Agnieszka Radwańska, Robert Lewandowski czy Czesław Lang. Zbiórkę na jego leczenie zorganizowało Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990.

Ryszard Szurkowski w 1972 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 1976 odznaczono go Krzyżem Oficerskim, natomiast w 1986 Krzyżem Komandorskim, a w 1999 Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą. Siedmiokrotnie uhonorowano go złotym medalem „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe”.

rzo

źródło: nwk24.pl/Media

3 thoughts on “Nie żyje Ryszard Szurkowski. Najbardziej utytułowany polski kolarz zmarł w wieku 75-lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *