Kamienna Góra: Policjanci pomogli rannej sarnie

Fot.: Policja

Do nietypowej interwencji doszło w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie). Do policjantów, którzy prowadzili kontrolę drogową, podszedł mężczyzna trzymający na rękach sarnę. Okazało się, że zwierzę jest ranne i nie może samodzielnie się poruszać. Funkcjonariusze wezwali na miejsce weterynarza, a do czasu jego przyjazdu zaopiekowali się zmarzniętą i przestraszoną sarną. Czujność mieszkańca miasta i udzielona przez funkcjonariuszy pomoc sprawiły, że zwierzę otrzymało szansę na powrót do zdrowia.

Służba w Policji jest niezwykle ciekawa, a każdy dzień przynosi różnego rodzaju zdarzenia, których często się nie spodziewamy. Policjantom wykonującym codzienne obowiązki służbowe przyświeca jeden cel-by pomagać innym. Także los zwierząt nie jest funkcjonariuszom obojętny.

Wczoraj policjanci kamiennogórskiej drogówki mieli okazję pomóc poszkodowanemu zwierzęciu. O taki ratunek poprosił jeden z mieszkańców, który spacerując na obrzeżach miasta zauważył młodą sarnę leżącą na śniegu w okolicy torów. Było widać, że ma problem z nogą. Zwierzę nie mogło samodzielnie się przemieszczać.

Mężczyzna przyniósł sarnę na rękach w miejsce, gdzie kamiennogórscy policjanci prowadzili właśnie kontrolę drogową. Mundurowi widząc, że zwierzę ma najprawdopodobniej złamaną prawą nogę, niezwłocznie wezwali na miejsce weterynarza. Do czasu jego przyjazdu zaopiekowali się wyziębniętą i przestraszoną sarną, owijając ją kocem termicznym i pilnując, by już nic złego więcej jej się nie przytrafiło.

Czujność mieszkańca miasta połączona z chęcią niesienia pomocy przez policjantów były w tym przypadku z pewnością bezcenne.

źródło: KPP w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *