Narkotyki nie trafią na czarny rynek. Ich sprzedaż udaremnili funkcjonariusze

Fot.: Policja

Ponad 2000 porcji amfetaminy i uprawę konopi indyjskich wyeliminowali z czarnego rynku dolnośląscy policjanci. W Jeleniej Górze, Dzierżoniowie i Oleśnicy mundurowi, na podstawie informacji operacyjnych, udaremnili handel środkami zakazanymi ustawą. Zatrzymani sprawcy trafią przed oblicze sądu i grozić im może nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z jeleniogórskiej komendy miejskiej zatrzymali 31-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mężczyzna w różnych elementach odzieży posiadał w woreczkach strunowych narkotyki. Była to amfetamina, z której łącznie można uzyskać blisko 1000 porcji handlowych.

Oleśniccy policjanci Wydziału Kryminalnego w jednym z mieszkań na terenie powiatu zatrzymali 38-latka. Znaleźli u niego ponad 1000 porcji amfetaminy. Sąd po przeanalizowaniu materiałów zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Kierownik Posterunku Policji w Niemczy wraz z dzielnicowym udali się na miejsce zgłoszonej interwencji domowej. W trakcie jej przeprowadzania uwagę funkcjonariuszy przyciągnęła poświata lampy ultrafioletowej z uchylonej szafy. Mundurowi wewnątrz ujawnili uprawę konopi. Zabezpieczyli 3 krzewy oraz sprzęt do jego uprawy. 30 – letni mężczyzna został zatrzymany.

Wszyscy podejrzani trafią teraz przed oblicze sądu, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, jeśli okaże się, że zajmowali się dystrybucją narkotyków.

źródło: KMP w Jeleniej Górze/KPP w Dzierżoniowie/KPP w Oleśnicy

Fot.: Policja

5 thoughts on “Narkotyki nie trafią na czarny rynek. Ich sprzedaż udaremnili funkcjonariusze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *