Ostrów Wielkopolski: Policjanci odzyskali pieniądze oszukanej kobiety

Fot.: pixabay

Skuteczne działanie policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu doprowadziło do zatrzymania 21-latka, który odebrał pieniądze od seniorki oszukanej metodą “na wypadek”. Mężczyzna działał jako kurier. W jego aucie policjanci znaleźli 32 tysiące złotych, które należały do oszukanej kilka godzin wcześniej mieszkanki powiatu ostrowskiego.

16 lutego 2021 roku, policjanci ostrowskiej komendy i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na wypadek”. 21-latek zatrudnił się jako kurier i odebrał pieniądze od seniorki z powiatu ostrowskiego. Wcześniej inny mężczyzna zadzwonił do kobiety i podając się za „prokuratora” poinformował pokrzywdzoną, że jej bratanek spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym. Przestępca prowadził rozmowę w taki sposób, aby przekonać 65-latkę, że faktycznie doszło do wypadku z udziałem bliskiej osoby. Przekazane pieniądze miały polubownie załatwić sprawę.

Kobieta uwierzyła w tę historię, następnie poszła do banku i wypłaciła pieniądze. 65-latka zgodnie z przekazanymi „instrukcjami” schowała 32 tysiące złotych do kartonu po telefonie komórkowym, następnie kartonik zawinęła w reklamówkę i czekając na mężczyznę pozostawała cały czas w kontakcie telefonicznym z oszustem. Przez cały czas mężczyzna pod żadnym pozorem nie kazał kobiecie rozłączać połączenia. Po chwili po pieniądze przyjechał kurier. Wtedy rozmowa została zakończona.

Policjanci wiedzieli, że w takich przypadkach liczy się czas. Praca operacyjna policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i Wrocławia szybko przyniosła efekt. Fałszywy kurier został zatrzymany na autostradzie na terenie Wrocławia. Za kierownicą pojazdu siedział 21-latek z województwa wielkopolskiego. W samochodzie, który prowadził, policjanci zabezpieczyli paczkę, a w niej 32 tysiące złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut oszustwa. Teraz, jego sprawą zajmie się sąd.

źródło: Policja Wielkopolska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *