Środa Śląska: Tragiczny wypadek. Nie żyje 49-letni kierowca

Fot.: Policja

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 345. W wyniku zdarzenia 49-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu. Policjanci przez wiele godzin zabezpieczali miejsce wypadku. Śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa. Dolnośląscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj wieczorem na terenie powiatu średzkiego doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 49-letni kierujący pojazdem marki Alfa Romeo. Podróżująca z nim 15-latka z obrażeniami ciała, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, została przetransportowana do szpitala. Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia sprawcy oraz wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku.

Po raz kolejny dolnośląscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna i niedostosowana do warunków drogowych prędkość, brak koncentracji za kierownicą, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców, to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie spieszyć. Kiedy w trakcie podróży poczujemy się senni czy osłabieni, powinniśmy zrobić pauzę i odpocząć. Dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę. Warunki drogowe w sezonie zimowym bywają zmienne. W nocy i o poranku nawierzchnia jest mokra i nawet niewielkie przymrozki mogą powodować, że przyczepność pojazdu znacznie się zmniejsza. Apelujemy o ostrożność na drodze. 


źródło: KPP w Środzie Śląskiej

16 thoughts on “Środa Śląska: Tragiczny wypadek. Nie żyje 49-letni kierowca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *