Śmierć 3-letniej Hani z Kłodzka. Ziobro: Była bita miesiącami

Fot.: Facebook

Śmierć 3-letniej Hani z Kłodzka wstrząsnęła całym krajem. Szczegóły w sprawie tej makabrycznej zbrodni, której dopuścili się ojczym i matka dziewczynki, podał w sobotę prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

„To nie wychłodzenie z powodu polewania zimną wodą było przyczyną śmierci trzylatki z Kłodzka. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka została ciężko pobita. Poleciłem zatrzymać także ojca dziecka i postawić obu rodzicom zarzuty zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem” – napisał, 25 lutego, prokurator generalny. „W sprawie tragicznej śmierci trzyletniej Hani z Kłodzka, na moje polecenie Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzut zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem dla matki i jej konkubenta” – dodał Ziobro.

Lucyna K. i jej konkubent Łukasz B. przyznali się, że pobili 3-letnią córeczkę kobiety. Powodem było to, że dziewczynka zmoczyła się do łóżka. Jak ustaliła prokuratura, Łukasz B. kopnął leżące na podłodze dziecko w brzuch. Zbigniew Ziobro napisał na Twitterze m.in., że konkubent matki Hani “ostatniego dnia jej życia silnie kopnął dziecko w brzuch”.

 

30-letnia matka Hani ma jeszcze dwoje dzieci. Jedna córka ma 8 lat, a druga 10 miesięcy. Sąd rodzinny postanowił, że dziewczynki trafią do pieczy zastępczej.

Fot.: Facebook

rzo

źródło: nwk24.pl/Prokuratura Krajowa/Twitter

5 thoughts on “Śmierć 3-letniej Hani z Kłodzka. Ziobro: Była bita miesiącami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *