Mykanów: Ranił syna nożem w brzuch, gdyż nabrał on na talerz zbyt dużo jedzenia. 19-latek jest w śpiączce

Fot.: Policja

Policjanci z Kłomnic zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który po kłótni w domu ranił nożem swojego 19-letniego syna. Decyzją sądu trafił on do aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Kryminalni z Częstochowy prowadzą śledztwo pod nadzorem prokuratora w sprawie usiłowania zabójstwa. Do zdarzenia doszło 25 lutego w jednym z domów w Mykanowie na terenie powiatu częstochowskiego. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że podczas wspólnego spożywania posiłku doszło do sprzeczki pomiędzy ojcem i jego 19-letnim synem. 53-latek stracił panowanie nad sobą i rzucił nożem w syna. Ostrze wbiło mu się w brzuch i stanowiło bezpośrednie zagrożenie dla jego życia. Konieczna była natychmiastowa pomoc specjalisty.

Początkowo ojciec powiedział, że w trakcie rodzinnego posiłku nóż wypadł mu z ręki, a następnie odbił się od tacki i wbił się synowi w brzuch, poinformował Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Najpierw żona mężczyzny i jego młodszy syn potwierdzali wersję 53-latka, jednak prokuratura ustaliła, że zdarzenie miało inny przebieg, a ojciec celowo rzucił w syna nożem, gdyż pokłócił się z nim o to, że ten nałożył na talerz zbyt dużo jedzenia.

19-latek został zawieziony do częstochowskiego szpitala przez rodziców. Lekarze jego stan określają jako ciężki, pozostaje on w śpiączce.

Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Nie przyznaje się do winy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował 53-latka na trzy miesiące. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

rzo

źródło: Policja/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *