Podkarpackie: Tragiczny wypadek autokaru na autostradzie A4. Część podróżnych wróciła już na Ukrainę

Fot.: KPP Jarosław

W piątek, przed północą, na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce w powiecie jarosławskim, autobus wiozący obywateli Ukrainy zjechał z drogi, wjechał w bariery zabezpieczające, a następnie przełamując zabezpieczenie zsunął się z nasypu do rowu. Autokarem podróżowało 57 osób, 5 zginęło na miejscu. Pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. W niedzielę rzecznik wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk poinformował, że część podróżnych wróciła już na Ukrainę.

W piątek, przed północą policjanci zostali powiadomieni o wypadku autokaru na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce, w powiecie jarosławskim. Autokarem podróżowali obywatele Ukrainy. Kierowca autobusu z nieznanych przyczyn zjechał z drogi. Autokar wjechał w bariery zabezpieczające, a następnie przełamując zabezpieczenia zsunął się z nasypu do rowu. Pojazd przewrócił się na bok.

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Na miejscu zginęło 5 osób – pasażerów autobusu. Początkowo informowano, że śmierć poniosło 6 osób. Bezpośrednio po wypadku 40 rannych przewieziono do szpitali w Rzeszowie, Przemyślu, Jarosławiu, Przeworsku, Lubaczowie i Rudnej Małej. Pozostałe osoby, które nie odniosły obrażeń  znajdują się w jednym z internatów na terenie Jarosławia, a część podróżnych wróciła już na Ukrainę. Policjanci ustalili, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, strażacy oraz służby ratownicze. Grupa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny i zabezpieczała ślady.

Pojazd, który uczestniczył w wypadku wyprodukowano w 2012 roku. Wykonywał kurs na trasie z Poznania do Chersonia.

W niedzielę rzecznik wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk poinformował, że w szpitalach przebywa obecnie 25 osób, w tym 14 jest w stanie poważnym. W internacie są 3 osoby. Część osób, które uczestniczyły w tym tragicznym zdarzeniu wróciła już na Ukrainę. Rzecznik wojewody podkarpackiego przekazał, że to 24 osoby.

Fot.: KPP w Jarosławiu oraz screen video/polsatnews

źródło: Policja Podkarpacka/nwk24.pl/Media

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *