Warszawa: 15-latka kilkakrotnie raniła nożem matkę. Krzyczała „zabiję cię”

Fot.: pixabay

Policjanci z wydziału ds. nieletnich północnopraskiej komendy zatrzymali 15-latkę, która kilka dni temu kilkakrotnie raniła matkę nożem kuchennym. Jak się później okazało, nieletnia w ciągu kilku miesięcy zniszczyła sprzęt elektroniczny o wartości prawie 7 tys. złotych. Na wniosek policjantów sędzia rodzinny zadecydował o umieszczeniu 15-latki na okres najbliższych 3-miesięcy w schronisku dla nieletnich.

Kilka dni temu funkcjonariusze północnopraskiego wydziału ds. nieletnich przyjęli zawiadomienie od mieszkanki Pragi Północ o ugodzeniu nożem. Jak się okazało, sprawcą tego przestępstwa była jej 15-letnia córka, która w chwili wzburzenia sięgnęła po nóż kuchenny i kilkukrotnie zraniła matkę w rękę wykrzykując słowa “zabiję cię”. Jak ustalili policjanci nieletnia już wcześniej sprawiała problemy wychowawcze, bowiem w ciągu kilku miesięcy zniszczyła sprzęt elektroniczny m.in. telefony komórkowe, laptopy o łącznej wartości prawie 7 tys. złotych.

15-latka została zatrzymana zaledwie chwilę po zdarzeniu przez wywiadowców z Targówka, po czym została umieszczona w policyjnej izbie dziecka.

Gdy tylko funkcjonariusze upewnili się, że 15-latka dopuściła się usiłowania zabójstwa oraz uszkodzeń mienia przesłuchali ją w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Całość materiałów skierowali z wnioskiem o wszczęcie postępowania do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym dla Warszawy Pragi Północ.

Sędzia zadecydował o umieszczeniu 15-latki na okres najbliższych 3-miesięcy w schronisku dla nieletnich.

źródło: KRP VI-Białołęka, Praga Północ, Targówek

83 thoughts on “Warszawa: 15-latka kilkakrotnie raniła nożem matkę. Krzyczała „zabiję cię”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *