Prezydent Tanzanii John Magufuli nie żyje. Miał 61 lat

Fot.: John Magufuli/screen video YouTube

Wiceprezydent Tanzanii, Samia Sulhu Hassan, ogłosiła w środę wieczorem, że prezydent kraju John Magufuli nie żyje. Od kilku tygodni nie pokazywał się on publicznie, a media informowały o tym, że zachorował na koronawirusa.

61-letni John Magufuli od 27 lutego nie pokazywał się publicznie, a media informowały o tym, że leży on w szpitalu w Nairobi, gdzie podłączono go do respiratora z powodu Covid-19. Jego chorobie zaprzeczyli jednak wysokiej rangi politycy rządowi.

– Drodzy Tanzańczycy, z przykrością zawiadamiamy, że dzisiaj, 17 marca 2021 roku, około godziny 18:00 straciliśmy naszego odważnego przywódcę, prezydenta Johna Magufuli, który zmarł z powodu choroby serca w szpitalu Mzena w Dar es Salaam, gdzie był leczony – poinformowała wiceprezydent Samia Sulhu Hassan w TBC.

Prezydent Tanzanii był sceptycznie nastawiony do pandemii koronawirusa, a na świecie krytykowany był za to, w jaki sposób podchodzi do Covid-19.

Należy przypomnieć, że w Tanzanii wykonano testy na koronawirusa kozie oraz papai i uzyskano pozytywne wyniki. Prezydent zakwestionował wówczas skuteczność testów, a w kraju przestano je wykonywać.

rzo

źródło: Media

One thought on “Prezydent Tanzanii John Magufuli nie żyje. Miał 61 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *