W Radomiu powstał szpital rezerwowy. Premier: To jest nasza kolejna linia obrony

Fot.: Adam Guz/KPRM

Trzecia fala epidemii nie słabnie, dlatego tak ważne jest wsparcie szpitali rezerwowych. Osoby chore na Covid-19 od 20 marca 2021 roku mogą korzystać z pomocy szpitala rezerwowego w Radomiu. Dla pacjentów przygotowano 80 łóżek. Znajduje się tam także 20 łóżek respiratorowych dla chorych, którzy będą potrzebować specjalistycznej opieki i podłączenia do respiratora” – poinformowano na rządowej stronie internetowej.

Brytyjska mutacja wirusa staje się wersją dominującą. A to oznacza wyższą zarażalność, wyższy stopień transmisji wirusa z człowieka na człowieka i niestety również podniesiony poziom śmiertelności – czyli najgorszej rzeczy, która może nas spotkać. Dobrze, że tutaj powstał kolejny szpital tymczasowy. To jest nasza kolejna linia obrony i dodatkowy rezerwuar miejsc dla osób, które muszą być hospitalizowane” – powiedział premier Mateusz Morawicki.

W szpitalu tymczasowym w Radomiu przebywa obecnie około 40 pacjentów (stan na 22.03.2021 roku).

Szpitale rezerwowe ratują życie i zdrowie pacjentów

Obecna sytuacja epidemiczna pokazuje, że utworzenie szpitali rezerwowych było słuszną decyzją. Ich uruchomienie pozwala w sytuacji kryzysowej zachowywać i zarządzać dostępnością łóżek w sposób przewidywalny i zorganizowany. Największą tego typu placówką w Polsce jest Szpital Narodowy. Do tej pory lekarze i personel Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA uratowali w nim zdrowie i życie blisko tysiąca pacjentów.

Premier: Apeluję o to, żeby przestrzegać reguł i trzymać się obostrzeń, które są wdrożone

Chorych na Covid-19 ciągle przybywa. W trosce o zdrowie i życie obywateli rząd od 20 marca rozszerzył zasady bezpieczeństwa w całej Polsce.

Bardzo mocno chciałbym zaapelować o to, żeby przestrzegać reguł i trzymać się tych obostrzeń, które są wdrożone. Obostrzenia, które  wdrożyliśmy w woj. warmińsko-mazurskim działają. Wdrożyliśmy je 2 tygodnie temu i dzisiaj doprowadziło to do trendu spadkowego w zachorowaniach. Oznacza to, że wdrożone przez nas od soboty zasady, na pewno też poskutkują pozytywnie” – podkreślił szef rządu.

Szczepionki i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa to skuteczna broń w walce z Covid-19

Wzrost zachorowań na Covid-19 możemy zmniejszyć stosując się do przestrzegania obowiązujących restrykcji, a także szczepiąc się” – informuje internetowa strona rządowa.

Warto też podkreślić pozytywne działanie szczepionek. W USA i Wielkiej Brytanii widać wyraźny spadek zachorowań i zgonów. Wielka Brytania od samego początku szczepi szczepionką AstraZeneca. To już jest kilkanaście milionów szczepień. To pokazuje, że podjęliśmy słuszną decyzję o nie zawieszeniu tych szczepień. Dziś rano dostałem raport od pana ministra Michała Dworczyka, z którego wynika, że pojawia się zdecydowanie większa liczba chętnych do szczepienia również tą szczepionką” – zaznaczył premier.

źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

One thought on “W Radomiu powstał szpital rezerwowy. Premier: To jest nasza kolejna linia obrony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *