Lublin: Wzruszający plakat dla chorego mężczyzny przebywającego w szpitalu

Fot.: pixabay

Rodzina Pana Ryszarda, który przebywa w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie, nie mogła odwiedzić ciężko chorego krewnego. Przygotowali więc dla niego plakat, żeby go wesprzeć. Napis na banerze jest wzruszający.

“Dziadek, walcz, kocham cię” – napisano na plakacie, który wystawiono przed szpitalem w Lublinie. Baner przygotowały wnuki przebywającego w placówce mężczyzny. Jak informuje „Dziennik Wschodni” rodzina pana Ryszarda przyjechała do Lublina aż z Bytomia. Z powodu pandemii nie mogli wejść do chorego na salę, ale swoją obecnością przed budynkiem szpitala i przygotowanym przez wnuki chorego plakatem, postanowili wesprzeć mężczyznę. – Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby w takiej chwili tata był sam – powiedziała córka pacjenta w rozmowie z “Dziennikiem Wschodnim”.

– Mój tata bardzo przeżywał, że nie może się z nami zobaczyć. W rozmowach przez telefon cały czas łamał nam się głos. Przyjechaliśmy więc do Lublina – powiedziała pani Elżbieta w rozmowie z dziennikarzami.

W odwiedziny do chorego krewnego udało się 12 osób. Wnuki chorego przygotowały plakat z napisem „Dziadek walcz, kocham cię”. – Kiedy staliśmy pod szpitalem, w oknie stał nie tylko mój tata, ale też inni pacjenci. Widać było pozytywne reakcje. Dla taty to była ogromna radość. Cieszyliśmy się, że mogliśmy podnieść na duchu również innych pacjentów – poinformowała córka pana Ryszarda.

Mężczyzna jest już po operacji i czuje się dobrze. Jego bliscy mają nadzieję, że święta wielkanocne mężczyzna spędzi już z nimi w domu.

rzo

źródło: Dziennik Wschodni

One thought on “Lublin: Wzruszający plakat dla chorego mężczyzny przebywającego w szpitalu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *