Raper DMX nie żyje. Miał 50 lat

Fot.: DMX/Facebook

Nie żyje legendarny amerykański raper i aktor DMX. Muzyk miał 50 lat.

“Z wielkim smutkiem informujemy, że kochany przez wszystkich DMX, czyli Earl Simmons, zmarł w wieku 50 lat w White Plains Hospital. Przez ostatnie dni, gdy był podłączony do aparatury podtrzymującej jego życie, przy jego boku czuwała rodzina. Earl był wojownikiem, który walczył do samego końca. Kochał swoją rodzinę całym sercem i cenimy chwile, które z nim spędziliśmy. Muzyka Earla zainspirowała miliony fanów na całym świecie, a jego kultowe dziedzictwo będzie żyło wiecznie. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności, gdy opłakujemy stratę naszego brata, ojca, wuja i człowieka, którego świat znał jako DMX. ” – czytamy w oświadczeniu rodziny zmarłego.

Raper 2 kwietnia trafił do szpitala po ataku serca wywołanym przedawkowaniem narkotyków. Od tego czasu był podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Prawnik muzyka, Murray Richman, nie potwierdził doniesień, że 50-letni raper i aktor przedawkował narkotyki. Nie powiedział, co spowodowało zawał serca.

DMX urodził się 18 grudnia 1970 roku w Mount Vernon w stanie Nowy Jork. Był jednym z najbardziej utytułowanych i uznanych raperów późnych lat 90. i wczesnych 2000.

Jego pierwsze dwa albumy – “It’s Dark and Hell Is Hot” oraz “Flesh of My Flesh, Blood of My Blood” – zostały wydane w 1998 roku i szybko pokryły się platyną, dzięki czemu stał się pierwszym żyjącym raperem, który wydał dwa albumy nr 1 w tym samym roku.

Był nominowany do trzech nagród Grammy, w tym za najlepszy album rap 2001 roku. Współpracował m.in. z Jay-Z, Aaliyah, LL Cool J.

Odniósł sukces grając główne role w trzech filmach reżysera Andrzeja Bartkowiaka. Wystąpił w: „Romeo musi umrzeć” (2000 r.) z Jetem Li oraz Aaliliyah, w „Mrocznej dzielnicy” (2001 r. ) ze Stevenem Seagalem oraz „Od kołyski aż po grób” (2003 r. ).

rzo

źródło: theguardian.com/npr.org

93 thoughts on “Raper DMX nie żyje. Miał 50 lat

  1. Pingback: cloud bread keto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *