Lubin: Wjechał na rowerku wprost pod samochód. Pięciolatek trafił do szpitala [NAGRANIE W ARTYKULE]

Fot.: Policja

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Sokolej w Lubinie. Uczestnikami zdarzenia był kierujący samochodem osobowym marki Toyota i 5-letni chłopiec, poruszający się na rowerku biegowym. Dziecko w wyniku doznanych obrażeń zostało przewiezione do szpitala w Legnicy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (27.04. br.), przed godziną 15.00. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej drogówki. Funkcjonariusze ustalili, że 5-latek był na spacerze ze swoją mamą i dziadkiem. Szybko się od nich oddalił. Chłopiec jadąc na rowerku biegowym zjechał z chodnika i wyjeżdżając spomiędzy zaparkowanych samochodów wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd, którym kierował 69-letni mężczyzna.

Kierowca nie miał możliwości manewru, co w konsekwencji zakończyło się potrąceniem chłopczyka. 5-latek został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czynności w tej sprawie prowadzą teraz policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności zdarzenia, w tym również sprawowanie opieki nad małoletnim.

Apelujemy do wszystkich osób opiekujących się dziećmi o zwracanie na nie szczególnej uwagi. Czasem chwila nieostrożności może doprowadzić do nieszczęścia i mieć tragiczne skutki. Bardzo ważne jest tłumaczenie maluchom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby w przyszłości uniknąć takich skrajnie niebezpiecznych sytuacji.

Nagranie: Policja

źródło: KPP w Lubinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *