Apel Prokuratury o zgłaszanie się pokrzywdzonych przez kluby go-go

Fot.: pexels.com

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu zwraca się do wszystkich osób, które były klientami lokali „Gold House” przy ul. Żurawiej w Warszawie, „Royal Gentleman Club” przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie i „Al Capone” na Rynku we Wrocławiu i które po wizycie w tych lokalach utraciły znaczne kwoty pieniężne, o poinformowanie o tym fakcie najbliższej jednostki policji lub prokuratury albo zwrócenie się bezpośrednio do Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji.

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu ustalił, że sprawcy przy pomocy specjalnie spreparowanych alkoholi lub środków psychoaktywnych doprowadzali klientów do stanu nieprzytomności, a następnie ich okradali. Personel lokali posługiwał się kartami debetowymi, kredytowymi i telefonami klientów zaciągając na ich konta pożyczki, które następnie były w całości wydawane w lokalach. Personel lokali dokonywał również szeregu oszustw na szkodę klientów poprzez m.in. dodawanie jednego „0” do kwoty wbijanej do terminala płatniczego. Innym sposobem oszukiwania klientów było wskazywanie, że transakcja kartą płatniczą była odrzucana, w ten sposób niektórzy klienci dokonywali podwójnych opłat. Kolejnym sposobem było oszukiwanie klientów poprzez pobieranie opłat w walutach, podczas gdy klienci byli przekonani że płacą w walucie polskiej. W ten sposób opłaty mogły być kilkukrotnie zawyżone.

Dotychczas prokurator ustalił, że oszukanych zostało prawie 50 klientów, w tym cudzoziemcy, którzy stracili kwoty od kilku do 200 tysięcy złotych.

źródło: Dział Prasowy Prokuratury Krajowej

One thought on “Apel Prokuratury o zgłaszanie się pokrzywdzonych przez kluby go-go

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *