Racibórz: W piątek odbędą się uroczystości pogrzebowe zastrzelonego policjanta

Fot.: asp. Michał Kędzierski/Polska Policja

Ostatnie pożegnanie asp. Michała Kędzierskiego – policjanta zastrzelonego podczas interwencji w Raciborzu – odbędzie się 7 maja w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W samo południe hołd zmarłemu oddadzą wszyscy funkcjonariusze w kraju.

W piątek o godzinie 12:00 ostatni raz będziemy żegnać Naszego Kolegę aspiranta Michała Kędzierskiego, który zginął służąc Ojczyźnie. Uroczystości pogrzebowe z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, reprezentującego całe środowisko policyjne, odbędą się w Kościele Wniebowzięcia NMP w Raciborzu. Nie tylko w Raciborzu, ale Każdy z Nas i w każdej części Polski może pożegnać Michała. W geście solidarności oraz ku czci Policjanta, punktualnie o 12:00 włączmy sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymajmy się na chwilę i oddajmy honor” – napisał w komunikacie insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Komendanta Głównego Policji.

Aspirant Michał Kędzierski zginął 4 maja w Raciborzu. Mundurowi z prewencji interweniowali wówczas wobec mężczyzny, który według zgłoszenia przebrany był w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i poruszał się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety, mimo natychmiastowej reanimacji, 43-letniego funkcjonariusza nie udało się uratować.

Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 40-latek był znany miejscowej policji i wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe.

Napastnik ma usłyszeć trzy zarzuty: zabójstwa funkcjonariusza, usiłowania zabicia drugiego policjanta oraz nielegalnego posiadania znacznych ilości broni i amunicji. Grozi mu dożywocie.

rzo

Fot.: Policja

źródło: nwk24.pl/Policja/Media

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *