Legnica: Kradła pieniądze z konta seniorki, którą się opiekowała

Fot.: Policja

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu udowodnili mieszkance miasta dokonanie 64 płatności zbliżeniowych oraz wypłat z bankomatów przywłaszczoną kartą płatniczą. Łączna kwota transakcji wyniosła niemal 3 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

O tym, że z konta bankowego w nieustalony sposób zniknęły pieniądze seniorki, powiadomiła córka pokrzywdzonej. Policjanci od razu przystąpili do działania i w krótkim czasie okazało się, że kartę płatniczą przywłaszczyła opiekunka zajmująca się starszą panią i korzystała z niej płacąc za zakupy lub dokonując wypłat środków pieniężnych z bankomatów.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przedstawili 49-latce 64 zarzuty dokonania włamań na konto bankowe poprzez zrealizowanie transakcji zbliżeniowych oraz wypłat zgromadzonych środków finansowych z bankomatów. Straty jakie spowodowała swoim przestępczym działaniem, opiewają na kwotę niemal 3 tys. złotych.

Dokonanie przestępstwa kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że również w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów, czy też kart płatniczych, należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Nie obowiązuje tu powszechnie utarte powiedzenie „znalezione – nie kradzione”. Osoby, które np. zgubiły kartę płatniczą, powinny pamiętać o natychmiastowym powiadomieniu placówki banku i zablokowaniu możliwości dokonywania płatności, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.

źródło: KMP w Legnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *