Tragiczny finał poszukiwań nastolatków z Ledna. Znana jest przyczyna ich śmierci

Fot.: Policja

Zakończyły się trwające od poniedziałku poszukiwania dwóch nastolatków, którzy zaginęli w miejscowości Ledno. Policyjna akcja poszukiwawcza, to były jedne z największych tego typu działań w województwie lubuskim. W poszukiwaniach nastolatków uczestniczyło codziennie ponad 200 osób – policjantów, strażaków, żołnierzy, ratowników wodnych, wolontariuszy, mieszkańców.

Oprócz zaangażowania ludzi wykorzystano specjalistyczny sprzęt: kamery termowizyjne, noktowizory, sonary, echosondy, łodzie motorowe, policyjne śmigłowce, psy tropiące, drony czy quady, a nawet poduszkowiec i skutery wodne. Ciała nastolatków zostały wyłowione z Odry. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poinformowała, że zmarli oni w wyniku utonięcia.

Niestety potwierdził się czarny scenariusz – obaj chłopcy nie żyją. Ich ciała zostały wyłowione z Odry – 13-letniego Filipa znaleźli w piątek żołnierze ćwiczący na poligonie w okolicach Krosna Odrzańskiego, natomiast 15-letniego Marka odnaleziono w niedzielę, w okolicach Ledna. Ciała nastolatków zabezpieczono do sekcji, która wykazała, że przyczyną śmierci nastolatków było utonięcie. Policjanci zajęli się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia i będą ustalać jak mogło do niego dojść.

Fot.: Policja Lubuska

źródło: Policja Lubuska/prokuratura

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *