Włochy: 18-latka zmarła po szczepieniu przeciw Covid-19. Do szpitala trafiła w ciężkim stanie

Fot.: pexels.com

W szpitalu w Genui na północy Włoch zmarła w czwartek 18-latka, która 25 maja została zaszczepiona przeciw Covid-19. Po szczepieniu preparatem AstraZeneca w ciężkim stanie trafiła ona do szpitala.

W szpitalu w Genui na północy Włoch zmarła w czwartek 18-latka, która 25 maja została zaszczepiona przeciw Covid-19. Po szczepieniu preparatem AstraZeneca w ciężkim stanie trafiła ona do szpitala. Kobietę poddano tam operacji, aby usunąć zakrzep i zatrzymać krwotok mózgowy.

Pochodząca z Ligurii Camilla zaszczepiła się podczas tzw. dnia otwartego dla wszystkich chętnych powyżej 18. roku życia.

18-latkę poddano podwójnej operacji, niestety, mimo wysiłków lekarzy, jej życia nie udało się uratować.

Przypadek Camilli, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala, we Włoszech wywołał dyskusję na temat konieczności zmiany strategii szczepień preparatem AstraZeneca.

Część ekspertów uważa, że szczepionka ta nie powinna być podawana osobom w wieku poniżej 30-40 lat. Oczekuje się nowych zaleceń odnośnie stosowania tego preparatu. Obecnie jej podawanie rekomenduje się osobom, które ukończyły 60 lat.

Wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri poinformował, że osoby w wieku poniżej 30 lat nie powinny dostawać tej szczepionki. – Nie radziłbym jej zwłaszcza kobietom poniżej 50 lat – powiedział w czwartkowym wywiadzie radiowym.


rzo

źródło: nwk24.pl/Media

5 thoughts on “Włochy: 18-latka zmarła po szczepieniu przeciw Covid-19. Do szpitala trafiła w ciężkim stanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *