Wrocław: Podrabiał recepty na leki psychotropowe. Zatrzymała go policja

Fot.: Policja

Policjanci kryminalni z wrocławskiego Śródmieścia na podstawie poczynionych ustaleń i obserwacji zatrzymali 38-letniego mężczyznę bezpośrednio po zrealizowaniu przez niego podrobionej recepty w jednej z aptek działających na terenie stolicy Dolnego Śląska. Funkcjonariusze wykazali związek wrocławianina z podrobieniem łącznie blisko 200 recept na leki psychotropowe. Nielegalne zakupy mężczyzna zakończył w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

Wrocławscy funkcjonariusze z komisariatu przy ulicy Grunwaldzkiej zajmowali się sprawą wytwarzania i realizacji podrobionych recept na leki psychotropowe. W wyniku poczynionych ustaleń, policjanci kryminalni pod jedną z aptek znajdujących się w dzielnicy Śródmieście zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który chwile wcześniej zrealizował właśnie taką fałszywą receptę.

Po chwili wyszło na jaw, że 38-latek ma na swoim sumieniu o wiele więcej. Funkcjonariusze ujawnili bowiem przy nim środki psychotropowe w ilości ponad 150 tabletek i kolejne podrobione recepty. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić mundurowym, jak wszedł w ich posiadanie.

Nie był to jednak koniec tej historii, gdyż kryminalni wraz z 38-latkiem pojechali do miejsca jego zamieszkania, gdzie ujawnili kolejne leki psychotropowe, a także drukarkę służącą do wytwarzania podrobionych recept. Policjanci wykazali związek mężczyzny z blisko 200 tego typu czynami karalnych.

Spotkanie wrocławianina z mundurowymi zakończyło się za drzwiami policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie został umieszczony. Wszystkie popełnione przez mężczyznę czyny zostaną teraz poddane ocenie sądu, który też zadecyduje o jego najbliższej przyszłości.

Fot.: Policja

źródło: KMP we Wrocławiu

3 thoughts on “Wrocław: Podrabiał recepty na leki psychotropowe. Zatrzymała go policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *