Matka pod wpływem środków odurzających „opiekowała się” swoim 14-miesięcznym synkiem

Fot.: pixabay

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 33-letnią matkę, która będąc pod działaniem środków odurzających “opiekowała się” swoim 14-miesięcznym synkiem. Funkcjonariusze w trakcie interwencji zajęli się chłopczykiem. Dziecko zostało umieszczone w rodzinie zastępczej, a kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letnią kobietę, która będąc pod wpływem środków odurzających “opiekowała się” 14-miesięcznym dzieckiem.

Kilka dni temu, około godziny 20.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z jeleniogórskich mieszkań doszło do kradzieży telefonu komórkowego.

Na miejscu policjanci zastali 33-letnią zgłaszającą, która oświadczyła, że telefon znalazła i Policja nie jest jej do niczego potrzebna. Kobieta na rękach trzymała 14-miesięcznego syna. Uwagę policjantów zwróciło jej zachowanie. Była ona pobudzona, mówiła w sposób chaotyczny. Jej stan wskazywał, że mogła być pod działaniem środków odurzających. Policjanci na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe i zaopiekowali się chłopczykiem. Kobieta została zabrana do szpitala, gdzie potwierdzono, iż znajdowała się pod wpływem narkotyków. Dziecko umieszczono w rodzinie zastępczej.

33-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają czy matka sprawując opiekę nad synkiem w takim stanie, stworzyła zagrożenia dla jego życia lub zdrowia. Za tego typu przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

źródło: KMP w Jeleniej Górze

27 thoughts on “Matka pod wpływem środków odurzających „opiekowała się” swoim 14-miesięcznym synkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *