„Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Wspólne działania w trosce o bezpieczeństwo motocyklistów

Fot.: Policja

Wakacje to czas, kiedy i miłośnicy jednośladów chętnie wyruszają w trasy. Dlatego tyscy policjanci, wspólnie z Klubem Motocyklowym Brave Dogs Polska, uczestniczyli w akcji „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Wszystko po to, by uwrażliwić kierowców „czterech kółek” na obecność motocyklistów na drogach. Policjanci przeprowadzali także rozmowy z motocyklistami na temat bezpiecznej jazdy.

Wzmożony ruch na drogach spowodowany wakacyjnymi podróżami dotyczy także motocyklistów, którzy chętnie wyruszają w trasy. Miłośnicy jednośladów z Klubu Motocyklowego Brave Dogs Polska oraz policjanci z Tychów przeprowadzili akcję „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

Działania zorganizowane zostały w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, poprzez zwrócenie uwagi innych kierowców na tę grupę niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Pod czujnym okiem mundurowych zatrzymywane zostały pojazdy, a motocykliści rozdawali kierowcom naklejki z hasłem „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Policjanci przeprowadzili także rozmowy profilaktyczne z samymi miłośnikami jednośladów. Należy pamiętać, że najmniejszy błąd kierowcy samochodu może ich kosztować życie. Dlatego to właśnie motocykliści i rowerzyści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu, powinni zachować szczególną uwagę.

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali w lusterko. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i odpowiednich uprawnień do kierowania.

Fot.: Policja

źródło: Policja Śląska

20 thoughts on “„Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Wspólne działania w trosce o bezpieczeństwo motocyklistów

  1. Pingback: keto peanut butter
  2. Pingback: stromectol for std
  3. Pingback: human priligy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *