Fałszywi studenci chcieli wjechać do Polski

Fot.: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych kontroli ujawnili ponad 460 takich dokumentów.

26 czerwca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się dwoje obywateli Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG nabrał podejrzeń, iż zaświadczenia o przyjęciu na studia, którymi posłużyli się podróżni, mogą być podrobione. Podczas kontroli szczegółowej potwierdzono, iż zaświadczenia o przyjęciu na studia do jednej z warszawskich uczelni są fałszywe.

Kobieta (29 l.) oraz mężczyzna (29 l.) zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Po zakończeniu prowadzenia wobec nich czynności procesowych, podróżni otrzymali również decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski i zostali zawróceni na terytorium Ukrainy.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku już ponad 460 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Posługiwanie się fałszywymi dokumentami, jako autentycznymi,   usankcjonowane jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: Straż Graniczna

9 thoughts on “Fałszywi studenci chcieli wjechać do Polski

  1. Pingback: priligy buy online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *