Pracownice same sobie zrobiły „promocję” w sklepie

Fot.: pixabay

Dzielnicowy z komisariatu w Łomiankach wspólnie z „dochodzeniowcem” udali się na miejsce zgłoszenia oszustwa dokonanego na szkodę jednej z placówek handlowych na terenie gminy. Przestępstwo zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Z analizy nagrania wynikało, że dwie pracownice, po wcześniejszym przyklejeniu na towar metek z niższymi cenami, zakupiły go w „promocyjnej cenie”. Metki te świadczyły, że na dany towar jest promocja, gdyż kończy się jego termin przydatności. Jednak towar, na jaki zostały one przyklejone był w pełni wartościowy.

Dyżurny z komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie oszustwa dokonanego na szkodę jednej z placówek handlowych na terenie gminy. Na miejsce udał się dzielnicowy wspólnie z „dochodzeniowcem”. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym zarejestrowane zostało przestępstwo. Z analizy nagrania wynikało, że dwie pracownice, po wcześniejszym przyklejeniu na towar metek z niższymi cenami, zakupiły go w „promocyjnej cenie”. Metki te świadczyły, że na dany towar jest promocja, gdyż kończy się jego termin przydatności. Jednak towar, na jaki zostały one przyklejone był w pełni wartościowy.

Dzielnicowy wspólnie z będącym z nim na miejscu interwencji policjantem zatrzymali kobiety do wyjaśnienia sprawy, a następnie doprowadzili je do komisariatu. Wczoraj usłyszały zarzuty oszustwa oraz wpływanie na automatyczne przetwarzanie danych informatycznych. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP dla powiatu warszawskiego zachodniego

32 thoughts on “Pracownice same sobie zrobiły „promocję” w sklepie

  1. Pingback: apples keto diet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *