Karambol pod Wrocławiem. Zginęły dwie osoby. Policja apeluje o bezpieczną jazdę

Fot.: Policja

Wczoraj po godz. 16:00, na 108. kilometrze drogi krajowej nr 8 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. W wypadku tym brało udział 8 pojazdów: 5 osobowych, 2 samochody typu bus i jeden pojazd ciężarowy. Niestety na skutek odniesionych obrażeń dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Droga w miejscu zdarzenia przez kilka godzin była zablokowana, a policjanci wyznaczyli objazdy. Czynności na miejscu prowadzone były pod nadzorem prokuratora, obecny był również biegły z zakresu badania wypadków drogowych. Dokładne okoliczności i przebieg tego zdarzenia będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy.

Wczoraj po godz. 16:00 na 108. kilometrze drogi krajowej nr 8 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi i brało w nim udział 8 pojazdów: 5 osobowych, 2 samochody typu bus i jeden pojazd ciężarowy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że to kierujący dostawczym mercedesem nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, także dostawczego mercedesa, w wyniku czego najechał na jego tył. Uderzony pojazd następnie przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym pojazdem ciężarowym. Potem podejrzewany o doprowadzenie do tego zdarzenia wjechał w auta osobowe jadące w tym samym kierunku, które znajdowały się na jego pasie ruchu.

Niestety na skutek odniesionych obrażeń dwie osoby podróżujące dostawczym mercedesem poniosły śmierć na miejscu, a kolejnych dwoje uczestników w stanie niezagrażającym życiu zostało przewiezionych do wrocławskich szpitali.

Policjanci czynności na miejscu zdarzenia wykonywali pod nadzorem prokuratora, brał w nich udział również biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Utrudnienia na tej popularnej trasie zakończyły się dziś ok. godziny 3:00 w nocy.

Dokładny przebieg i okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy.

Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Lekceważenie znaków, sygnałów drogowych i ograniczeń prędkości może skończyć się tragicznie. Przypominamy o tym zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy ruch na drogach jest wzmożony, a kierowcy wyruszają często w długie, kilkugodzinne trasy. Radzimy, żeby podróż dokładnie zaplanować, pamiętając o przerwach na odpoczynek. Pamiętajmy także o zakazie korzystania z telefonów podczas prowadzenia pojazdu. Wszelkiego rodzaju „rozpraszacze” w postaci smartfonów, głośnej muzyki, czy rozmów ze współpasażerami, mogą doprowadzić do utraty uwagi, która powinna być skierowana na to, co dzieje się nie tylko przed naszym samochodem, ale także wokół niego. I najważniejsze: wsiadanie za kierownicę po alkoholu lub środkach odurzających może doprowadzić nas w dwa miejsca – do więzienia lub na cmentarz. Musimy mieć świadomość, że kierowanie pojazdem poruszającym się po drodze publicznej to przede wszystkim wielka odpowiedzialność. O to, aby każdy bezpiecznie dojechał do celu, cały czas dbają policjanci, którzy z największą surowością będą karać osoby lekceważące przepisy i narażające siebie oraz innych na utratę życia bądź zdrowia.

Fot.: Policja
źródło: KMP we Wrocławiu

33 thoughts on “Karambol pod Wrocławiem. Zginęły dwie osoby. Policja apeluje o bezpieczną jazdę

  1. Pingback: priligy poisoning

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *