Tragiczny wypadek w Stalowej Woli. Zarzuty dla sprawcy. Kierowca nie przyznaje się do winy

Fot.: Policja

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę w Stalowej Woli. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, śmierć na miejscu poniósł kierujący audi A4 oraz jego żona. Małżeństwo osierociło troje dzieci. Prokuratura postawiła 37-letniemu kierowcy audi S7 zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości.

3 lipca, przed godz. 15.00, policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na stalowowolskim odcinku drogi wojewódzkiej nr 871. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi S7, jadąc od Stalowej Woli w kierunku Jamnicy, podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym z przeciwka audi A4, którym podróżowały trzy osoby, w tym malutkie dziecko.

Niestety, mimo podjętej reanimacji życia 37-letniej kobiety i 39-letniego mężczyzny, którzy podróżowali audi A4, nie udało się uratować. 2,5 letni chłopiec i 37-latek kierujący audi S7 trafili do szpitala.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, wykonali czynności procesowe, które pozwolą na dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności wypadku.

Od kierowcy audi S7 została pobrana krew do badań w celu ustalenia stanu jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna był pijany, w jego krwi znajdowało się 1,6 promila alkoholu. W poniedziałek usłyszał on dwa zarzuty: spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości oraz kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym. Kierowca nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. 37-latkowi grozi 12 lat więzienia.

rzo

źródło: Policja/Media

11 thoughts on “Tragiczny wypadek w Stalowej Woli. Zarzuty dla sprawcy. Kierowca nie przyznaje się do winy

  1. Pingback: dapoxetine 60mg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *