Lubartów: Nożownik zaatakował byłą żonę i jej partnera. Kobieta zmarła. Napastnik usłyszał zarzuty

Fot.: Policja

37-latek zatrzymany za zabójstwo swojej byłej żony został dzisiaj doprowadzony przez policjantów do prokuratury. Do zbrodni doszło w poniedziałek wieczorem w Lubartowie. 37-latek na ulicy zaatakował kobietę i jej partnera. W wyniku ciosów zadanych nożem 38-latka zmarła. Napastnik, który oddalił się z miejsca został zatrzymany przez lubartowskich policjantów.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38-latka razem z 44-letnim partnerem wyszła z domu na ulicę kilka minut przed godziną 20.00. W ich kierunku szedł 37-latek krzycząc słowa wulgarne. Doszło do awantury podczas której 37-latek wyciągnął nóż i zadał nim swojej byłej żonie kilka ciosów. Kobieta mimo przeprowadzonej reanimacji zmarła. Osierociła czworo dzieci. Napastnik po walce z 44-latkiem uciekł z miejsca.

Poinformowani o godzinie 20.13 policjanci zostali natychmiast skierowani na miejsce. Po informacji od mieszkańca, który wskazał kierunek ucieczki napastnika kilkanaście minut później zatrzymali mężczyznę. 37-latek ukrył się w krzakach kilka ulic dalej. Na widok mundurowych udawał nieprzytomnego.

Zatrzymany 37- latek był w przeszłości karany za znęcanie nad żoną oraz za groźby karalne. Za obydwa te przestępstwa przebywał w wiezieniu. Dziś w prokuraturze usłyszał zarzuty zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dzisiaj zostanie wystosowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu.

źródło: Rzecznik Prasowy KWP w Lublinie

26 thoughts on “Lubartów: Nożownik zaatakował byłą żonę i jej partnera. Kobieta zmarła. Napastnik usłyszał zarzuty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *