Premier: „Rząd przyjął nowelizację prawa o ruchu drogowym, w której zachowanie bandytów za kierownicą będzie karane bardziej surowo”

Fot.: Adam Guz/KPRM

Codziennie słyszymy o dramatycznych wypadkach, które powodowane są przez piratów drogowych. Będziemy niezwykle stanowczo podchodzić do tego typu akcji, dlatego rząd przyjął nowelizację prawa o ruchu drogowym, w której zachowanie bandytów za kierownicą będzie karane bardziej surowo. Wprowadziliśmy zasady dotyczące podniesienia mandatów, ale także konieczność zapłacenia renty dla dzieci lub rodziny osoby, którą pirat drogowy zabił swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze.

Przewidujemy również:

– Wyższe kary dla prowadzących po alkoholu.

– Większą ilość punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego – kierowca będzie mógł dostać nawet 15 punktów karnych.

– Grzywna za nieprawidłowe zachowanie względem pieszego wyniesie co najmniej 1,5 tys. zł.

Zakładamy, że pieniądze z mandatów drogowych trafią na budowę dróg. Wszystkie tego rodzaju działania mają służyć temu, żeby ruch drogowy był bezpieczniejszy. Na drodze nie mijamy tylko samochodów – mijamy ludzi, którzy są w tych samochodach. Ponadto przyjęliśmy i rozwijamy w ogromnym tempie Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. To tysiące różnego rodzaju zadań w Polsce – przejścia dla pieszych, sygnalizatory, ronda, kładki. Inwestycje te zwiększą bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ale ważne jest też, by Polska Policja skutecznie ścigała, łapała i karała sprawców wypadków” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

źródło: Mateusz Morawiecki/Facebook

3 thoughts on “Premier: „Rząd przyjął nowelizację prawa o ruchu drogowym, w której zachowanie bandytów za kierownicą będzie karane bardziej surowo”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *